Контуринг обличчя: крок за кроком

Для створення гарної зовнішності та виправлення недоліків зовсім не обов'язково робити пластичні операції або проходити дорогі косметологічні процедури, досить навчитися, як наносити контурінг, крок за кроком. Такий макіяж є одним з видів скульптування, тобто зміни особи без операційного втручання, а тільки за допомогою косметичних продуктів і спеціальних кистей.
Контурінг обличчя - що це?
Контурінг обличчя дозволяє візуально приховати недоліки. Це спеціальна техніка макіяжу, де застосовується косметика і кисті різних форм. Від типу шкіри та різновиду макіяжу залежить, який контурінг буде використовуватися.
Деякі дівчата задаються питанням, навіщо використовувати даний метод скульптування? Головна мета контурування полягає в:
- наданні обличчю більшої привабливості;
- підкресленню переваг;
- приховуванні різних вад - великого носа, прищиків, блідості шкіри, кіл під очима, асиметрії, високого чола.
Під час нанесення косметичних продуктів обличчя ділиться на ділянки, які затемняются або освітлюються. За рахунок гри тонів виходить тінь, що дозволяє зробити образ ідеальним. Наприклад, контурінг носа - найкращий і простий спосіб приховати такі його недоліки, як горбинку, форму картоплі та інші.
Раніше вважалося, що скульптування можуть виконувати виключно професійні візажисти. Але, знаючи, як поетапно проводиться дана техніка, можна самій навчитися правильно наносити макіяж і робити ідеальний контурінг.
Візажистами виділяється 2 види скульптування:
- сухий - припускає використання виключно сухих продуктів: пудра, рум'яна тощо. Метод дозволяє замаскувати незначні недоліки, вирівняти тон і надати виразності. Він ідеально підійде новачкам, так як є найпростішим;
- кремовий - застосовується кремоподібна косметика. Використовуючи такий спосіб контурування, необхідно нанести засіб на кожну область обличчя окремо.
Як вибрати потрібний відтінок контурінга?
Правильний контурінг - не тільки грамотна техніка, а й підбір оптимальних відтінків для обличчя:
- на блідій шкірі не рекомендується використовувати бронзер. Це засіб нагадує хайлайтер, тільки з темною основою, що переливається золотистими часточками. Бронзер ідеально підійде смаглявим від природи дівчатам;
- власницям холодного тону шкіри потрібно уникати засобів з теплим тоном. Він буде виглядати неприродно;
- хайлайтер для щоденного застосування не повинен містити великі мерехтливі частинки, оскільки його завдання - делікатне підсвічування рельєфу;
- якщо дівчина не знає власного тону, то їй варто вибрати універсальний варіант - коричневий скульптур холодних тонів.
Світлий / темний контурінг
Для створення ідеального контурінга необхідно вибирати продукти на 2 - 3 тони темніше відтінку шкіри. Власницям світлого обличчя потрібно бути особливо обережними з підбором кольорової палітри. Надмірно теплий або помаранчевий відтінки будуть надавати в макіяжі непотрібного почервоніння, тоді як холодний коричневий підійде відмінно.
Якщо шкіра близька до засмаглої, використовуйте теплі відтінки. При темному кольорі обличчя рекомендується світлий продукт, який при нанесенні на перенісся, підборіддя і вилиці буде вигідно підсвічувати потрібні частини на обличчі.
Кисті для контурінга
Для контурування буде потрібно всього кілька кистей:
- зі скошеною формою - для розтушовування косметичних продуктів;
- пухнаста і м'яка - для нанесення основи;
- тонка - для нанесення консілера;
- велика віялова - для розподілу сухого хайлайтера, рум'ян і пудри;
- кабукі з напівкруглим зрізом - універсальна кисть для нанесення кремового і розсипчастого продукту.
Набори і палетки
Дівчатам, тільки освоюють контурування, складно з усього розмаїття, представленого на ринку України, вибрати хороший набір або палетку. До найкращих засобів для скульптування відносяться:
- рідкий або сухий консилер (бронзатор, хайлайтер) в декількох відтінках;
- праймер;
- палетка для контурінга - професійні набори включають різні кольори, що переходять від темних до світлих, їх консистенція буває пудровою або кремоподібною;
- рум'яна.
Можна придбати один набір з усіма перерахованими вище косметичними продуктами.
Інструкція для початківців
Покроково схема контурінга обличчя виглядає так:
- На очищену шкіру наноситься праймер і основа під макіяж.
- Наступним розподіляється хайлайтер (консилер) на центральній області чола і підборіддя, а також в зоні скул і куточків очей.
- Далі промальовується темним коректором кожна скула, лоб і ніс.
- Розтушовування - за допомогою скошеної кисті потрібно ретельно розтушувати всі лінії від світлих ділянок до темних.
- Завершується процедура контурування нанесенням рум'ян, що додасть щокам об’єм і приховає всі лінії.
Важливо підбирати схему контурування за формою обличчя а також за типом шкіри, щоб зрозуміти, від яких зон необхідно відволікати увагу. Так, для круглого або повного обличчя головна мета зменшення щік. Для цього затемняются бічні ділянки, і витягується форма за допомогою висвітлення середньої лінії.
Власницям овального обличчя кардинальне скульптування не потрібно. Макіяж проводиться за природними лініями. Для нестандартного квадратного або прямокутного обличчя підійде схема, яка пом'якшує лінії підборіддя і округлює форму. Тип трикутного обличчя потребує корегування загостреного підборіддя.
Контурінг ромбовидного і грушоподібного обличчя повинен зменшити верхню частину лоба і нижню зону підборіддя. Для витягнутого - застосовують просту схему контурування. Тут потрібно затемнювати верхню частину біля краю волосся і підборіддя. Ця техніка допоможе надати формі більш короткий і круглий вид.
Виконати тінями контурінг обличчя нескладно, якщо дотримуватися всіх рекомендацій. На Ютубі можна знайти безліч відео з докладною покроковою інструкцією виконання контурінга.